Plan de Corones / Kronplatz

Kronplatz ale není jen lyžování, snowboarding a další oblíbené zimní sporty. Svým návštěvníkům nabízí též celou řadu jiných možností vyžití. Velkým hitem je kupříkladu návštěva teprve nedávno zprovozněného muzea. To na vrcholu hory otevřela sama slavná horolezecká legenda, rodák z nedalekého Brixenu Reinhold Messner.

Muzeum věnované horolezectví od jeho historie až po moderní současnost projektovala světoznámá architektka Zaha Hadid. Bohužel jde o její poslední dílo, neboť tato britská architektka na jaře roku 2016 zesnula. Není bez zajímavosti, že do skály zapuštěná budova se skládá z celkem 380 betonových panelů, přičemž každý z nich má úplně jiný tvar.

Aktivní jedinci, kteří mají i po náročném dni na svazích stále ještě dost sil na zábavu, mohou zajít do několika aprés - ski barů. Noční sovy pak mohou navštívit mamutí diskotéku s hrdým názvem K1, která otevírá své brány s přicházejícím večerem přímo na úpatí hory. Jakmile se setmí a turisté usednou v hotelích a penzionech ke svým večeřím, začnou se na svazích Kronplatzu míhat desítky světýlek. Nejde o žádné nadpřirozené jevy, nýbrž o sněžné rolby, které připravují zdejší sjezdovky na druhý den. K úpravě sněhu jich na Plan de Corones slouží flotila o více než 30 kusech. A právě díky nim se mohou lyžaři těšit každé ráno na dokonale manchesterové sjezdovky.